Dnia. 18 maja 2019 zakończyła się 32 kolejka IV Ligii Wielkopolskiej. Pogoń Nowe Skalmierzyce wraca z kompletem punktów do domu!

Dzisiejszy mecz pomiędzy Lubuszanin Trzcianka a Pogonią Nowe Skalmierzyce zakończył się wynikiem 3:5 dla gości.

Mecz zaczął się nieciekawie dla naszych zawodników. W pierwszej połowie do naszej siatki trafili — najpierw z rzutu karnego w 8′ Radosław Barabasz, następnie w 21′ Paweł Iwanicki. Gola kontaktowego w 30′ zdobył Adam Majewski, gdy już wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się wynikiem 2:1 w ostatniej minucie pierwszej połowy wynik na 2:2 ustalił Kacper Majerz.

Po rozpoczęciu drugiej połowy nie musieliśmy czekać długo na kolejne gole. W 50′ gola, który na tamtą chwilę dawał zwycięstwo Lubuszanin Trzcianka, zdobył Łukasz Cyruk. Zawodnicy KS Pogoń Nowe Skalmierzyce nie dawali za wygraną — w 60 minucie meczu sędzia Tomasz Stelmaszewski podyktował rzut karny dla Pogoni, którego skutecznie wykorzystał Dawid Kuczyński. Zawodnik ten, jak wcześniej pisaliśmy goni czołówkę strzelców ligi. Wykorzystując strzał z 11 metra, zdobył 21 bramkę w lidze. Aby zrównać się z aktualnym liderem strzelców Dawid musiałby zdobyć jeszcze 4 gole.

15 minut przed końcem meczu do własnej bramki trafił Mateusz Bany — obrońca Lubuszanin Trzcianka, dzięki czemu Pogoń prowadziła już 3:4. Przysłowiową kropkę na i postawił w 82′ Adrian Radojewski, strzelając piątego gola dla swojego klubu.

Po zwycięstwie KS Pogoń Skalmierzyce na swoim koncie ma 58 punktów. Do Unii Swarzędz, która zajmuję 3 miejsce w lidze brakuje Pogoni 8 punktów.

Kolejny mecz naszych zawodników obędzie się 25 maja 2019. Zagramy u siebie przeciwko LKS Gołuchów.

Pozostałe wyniki drużyn z naszego regionu:

Zjednoczeni Trzemeszno – TP Ostrovia 1909  1:3
Nielba Wągrowiec – KS Opatówek 9:2
LKS Gołuchów – Obra Kościan 3:0
Unia Swarzędz – Polonia Kępno 3:0

[rl_gallery id=”3163″]

Zdjęcia: KS Pogoń Nowe Skalmierzyce