KS Pogoń Nowe Skalmierzyce zmierzy się (27 kwietnia) na własnym boisku z Zawiszą Bydgoszcz. Bydgoscy piłkarze będą chcieć podtrzymać serię meczów bez wygranej beniaminka.

Pierwszy gwizdek zaplanowano na godz. 17:00

Do meczu w Bydgoszczy w 9. kolejce (18 września 2021 r.) Pogoń Nowe Skalmierzyce była niepokonana w III lidze, a biorąc pod uwagę serię sprzed awansu, przyjechała na stadion przy ul. Gdańskiej 163 po 16 ligowych meczach bez porażki. Dla przypomnienia, Pogoń Nowe Skalmierzyce w latach 2014/16, kiedy to występując w klasie okręgowej i IV lidze nie dała się pokonać w aż 61 kolejnych spotkaniach.

We wrześniu bydgoszczanie przerwali wspaniałą serię Pogoni i odnieśli zwycięstwo 4:1. Tym razem będą chcieli zapewne podtrzymać pasmo meczów bez wygranej i wywieźć punkty z Nowych Skalmierzyc. Sytuacja w dole tabeli jest bowiem bardzo dynamiczna.

Wiosną nasza Pogoń zmaga się z zupełnie inną serią. Piłkarze z Nowych Skalmierzyc wygrali tylko jedno spotkanie. W pierwszym meczu po przerwie zimowej pokonali 2:1 Bałtyk Koszalin na wyjeździe. W kolejnych spotkaniach zanotowali dwa remisy i cztery razy schodzili z boiska pokonani. W minioną sobotę (23 kwietnia) przegrali w Gdyni 1:3 z Bałtykiem. Wcześniej przegrali u siebie z ostatnią w tabeli Kluczevią Stargard 0:2. Mimo tego pasma wiosennych niepowodzeń Pogoń wciąż należy do ligowej czołówki i z dorobkiem 42 punktów zajmuje piątą lokatę w tabeli.

Tymczasem Zawisza gra wiosną w kratkę. Wygrał z Sokołem Kleczew i GKS Przodkowo oraz zremisował z rezerwami Pogoni Szczecin u siebie. Na własnym boisku musiał uznać wyższość Kotwicy Kołobrzeg, a w pojedynkach wyjazdowych uległ Olimpii w Grudziądzu i Błękitnym w Stargardzie. W ostatniej kolejce niebiesko-czarni skasowali trzy punkty za walkower z Elaną, która po jesieni wycofała się z rozgrywek. Środowy (27 kwietnia) pojedynek Pogoni Nowe Skalmierzyce z Zawiszą będzie drugim w historii klubów.

26. kolejka III ligi (gr. 2) – środa 27 kwietnia

Pogoń Nowe Skalmierzyce – Zawisza Bydgoszcz, godz. 17:00.