18.08.2019 miała miejsce 3 kolejka sezonu 2019/2020 podczas której zawodnicy KS Pogoń Nowe Skalmierzyce wygrali u siebie z drużyną Olimpia Koło aż 6:1.

Sam początek meczu nie był udany dla naszych zawodników, bo już w 10′ straciliśmy gola na 0:1 zdobywcą gola został Dawid Zawadzki, jednak na wyrównanie kibice nie musieli zbyt długo czekać – bo już w 18 minucie meczu do bramki gości trafił Kacper Majerz, a minutę po nim gola na 2:1 zdobył Mateusz Nogaj. To nie były wszystkie bramki, które ujrzeliśmy w pierwszej połowie meczu. W 35 minucie do bramki zawodników z Koła trafia Dawid Kuczyński, dla którego nie był to ostatni gol podczas tego meczu. Na osiem minut przed końcem pierwszej połowy ponownie do bramki gości trafia Kacper Majerz i ustala wynik na 4:1 przed końcem pierwszej połowy.

Druga połowa meczu była pod dyktando KS Pogoń Nowe Skalmierzyce. Nie pozwolili rywalom zdobyć drugiego gola, a w 48′  Dawid Kuczyński ponownie zapisuje się na liście strzelców zdobywając 5 gola na konto Pogoni. W doliczonym czasie gry po raz 3 w tym meczu do bramki Olimpia Koło trafia Dawid Kuczyński, który zdobywa hat-tricka.

Dzięki zdobyciu 3 goli Dawid znajduję się na pierwszym miejscu kwalifikacji strzelców z dorobkiem 6 goli po 3 kolejkach. Dwa gole mniej od swojego kolegi z drużyny ma na swoim koncie Kacper Majerz, który do bramki rywali trafiał czterokrotnie.

Po 3 kolejkach KS Pogoń Nowe Skalmierzyce znajduję się na 1 miejscu w tabeli z kompletem punktów. Tuż za nimi znajdują się Unia Swarzędz oraz LKS Gołuchów, którzy na swoim koncie również mają po 9 punktów.

Kolejny mecz piłkarzy z Nowych Skalmierzyc już 24 sierpnia 2019 roku – gramy również u siebie, a naszym rywalem będzie Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp.