Prokuratura w Pleszewie zakończyła śledztwo w głośnej sprawie księdza Arkadiusza H., bohatera filmu braci Sekielskich, który miał skrzywdzić co najmniej kilkoro chłopców. Ale większość z tych spraw się przedawniła.


Prokurator oskarżył 52 – letniego dziś mężczyznę, o czyny wobec jednego chłopca, których miał się dopuścić w latach 1998 – 2000.

Tą sprawą żyje do dziś cała Polska. Dramat wielu chłopców pokazał film braci Sekielskich. Od jego premiery w maju tego roku, nie cichnie dyskusja o pedofilii w kościele.

Bohater “Zabawy w chowanego” miał skrzywdzić co najmniej kilku chłopców. Ale wobec sześciu ofiar, które zgłosiły się do prokuratury, śledztwo zostało umorzone. Bo czyny się przedawniły. Dlatego prokurator oskarżył – 52 letniego dziś księdza – o wykorzystanie seksualne jednego dziecka. Do czynów miało dochodzić w latach 1998- 2000.

52-latek, w wykonaniu z góry powziętego zamiaru, dopuścił się przestępstw o charakterze seksualnym wobec małoletniego, który w chwili czynów miał mniej niż 15 lat. Ze względu na charakter sprawy i dobro pokrzywdzonych, szczegóły nie są ujawniane – mówi Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim

Konsekwencją filmu braci Sekielskich było także m.in. odwołanie biskupa kaliskiego ks. Edwarda Janiaka z kurii kaliskiej. Bo miał on przez lata ukrywać fakty o pedofilii w kościele. Tę sprawę cały czas kościół wyjaśnia.