Kolizja na ul. Ostrowskiej w Skalmierzycach. Do zdarzenia doprowadził ks. Wojciech R. który skierowany został do pomocy duszpasterskiej w parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Skalmierzycach. Duchowny wsiadł za kierownicę po zażyciu leków, po których obowiązuje zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Na szczęście nikomu nic się nie stało.


Do zdarzenia doszło we wtorek, 16 czerwca kilka minut po godzinie 18.00 u zbiegu ul. Ostrowskiej i Pleszewskiej w Skalmierzycach. Mężczyzna, który przemieszczał się Citroenem Berlingo od strony Ostrowa Wielkopolskiego w kierunku świątyni w Skalmierzycach, zjechał na łuku drogi częściowo ze swojego pasa, doprowadzając do zderzenia z pojazdem marki Skoda Fabia jadącej z przeciwnego kierunku.

Świadkowie całego zdarzenia zabrali sprawcy kluczyki. Mężczyzna miał wyraźny problem utrzymania się na nogach i bełkotliwą mowę. Okazało się, że do zdarzenia doprowadził duchowny, który wsiadł za kierownicę swojego auta po zażyciu silnych leków, do których sam się przyznał na miejscu zdarzenia.

Policjanci, którzy udali się na miejsce ustalili, że kierujący Citroen Berlingo, zjechał na środek jezdni, a następnie na przeciwległy pas ruchu i zderzył się Skodą Fabią – informuje Oficer Prasowy KPP w Ostrowie Wielkopolskim, sierż.sztab. Małgorzata Michaś.

Policjanci zbadali stan trzeźwości obu kierujących. Oboje byli trzeźwi, a na sprawcę zdarzenia policja nałożyła mandat karny – dodaje rzecznik.