Kobieta była zatrudniona w dziale księgowym w dużej firmie z branży meblarskiej w Nowych Skalmierzycach (pow. ostrowski). Jak ustalono, nieuczciwa księgowa podała swój własny numer konta, na który zlecała płatności. W ten sposób w okresie od lipca 2020 r. do maja 2021 r. z konta wyprowadzono niecałe 9 mln. zł. Po odkryciu procederu została zwolniona.

Prokuratura postawiła kobiecie 3 zarzuty – przywłaszczenie środków finansowych, pranie brudnych pieniędzy i podejmowanie działań zmierzających do ewentualnego utrudnienia bądź uniemożliwienia prowadzenia egzekucji. Była księgowo została aresztowana na 3 miesiące. Grozi jej do 10 lat więzienia.

Kobiecie zarzucono, że mając uprawnienia do dokonywania przelewów wprowadziła w błąd pokrzywdzoną spółkę poprzez wstawianie numerów rachunków bankowych należących do niej samej w wyniku czego zleciła przelewy na swój własny rachunek przywłaszczając środki w kwocie ponad 8 milionów 844 tysięcy złotych” – wyjaśnia Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Przypomnijmy, że poprzednio na terenie naszej gminy Nowe Skalmierzyce księgowa oszukała szefa na blisko 5 milionów złotych.