Ponad 20 osób, w tym prezydenci Kalisza i Ostrowa Wielkopolskiego, Starosta Powiatu Ostrowskiego Paweł Rajski, trafiło na kwarantannę po zebraniu Stowarzyszenia Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej. Jak informuje portal Kalisz24 INFO, zakażenia koroanwirusem potwierdzono u wójta podkaliskiej gminy Brzeziny.


Koronawirus w dalszym ciągu nie odpuszcza i tym razem trafił na rządzących w Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej. Ponad 20 osób trafiło na kwarantannę po tym, jak zakażenie SARS-CoV-2 potwierdzono u wójta podkaliskiej gminy Brzeziny. Ci uczestniczyli w zebraniu Stowarzyszenia Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej.

Zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 wykryto i potwierdzono na początku tygodnia u jednego z pracowników Urzędu Gminy w Brzezinach pod Kaliszem. Wtedy, decyzją Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kaliszu Urząd został zamknięty. Po kilku dniach okazało się, że COVID-19 zakaził się także wójt tej gminy. W niedzielę, 21 czerwca uczestniczył on w przekazaniu promes na dofinansowanie klubów sportowych, które w hali Arena Kalisz wręczała minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk oraz minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Jeszcze wcześniej wójt uczestniczył w posiedzeniu Stowarzyszenia AKO, które odbyło się 18 czerwca w kościele proewangelickim w Odolanowie. a tym konkretnym spotkaniu nie zabrakło przedstawicieli samorządów wchodzących w skład Stowarzyszenia. – Zapadła decyzja o objęciu pozostałych uczestników zebrania obowiązkową kwarantanną. Od piątku, 26 czerwca objęci są nią między innymi prezydenci Kalisza i Ostrowa Wielkopolskiego. Jeszcze dziś od wszystkich osób powinny zostać pobrane wymazy do testów na obecność koronawirusa – mówi portalowi Kalisz24 INFO Marek Stodolny, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kaliszu.

Materiały Prasowe: sako-info ; Kalisz24 INFO