12 października br. na sali widowiskowej w Starym Kinie w Nowych Skalmierzycach, podczas uroczystej gali po raz pierwszy w historii Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce uhonorował statuetką „Nepomucenem”.


Henryka Szymczak szefowa Koła Gospodyń Wiejskich w Biskupicach Ołobocznych została uhonorowana pierwszym ,,Nepomucenem” nagrodą Burmistrza Gminy i Miasto Nowe Skalmierzyce. Uroczystość odbyła się 12 października w Starym Kinie. Nazwa nagrody nawiązuje do nazwiska Jana Nepomucena historycznego właściciela Śliwnik. Gratulujemy wyróżnionej, oraz całemu Kołu, które niedawno świętowało jubileusz 50-lecia istnienia.

Gratulację także dla Burmistrza za pomysł nowej, ale mającej tak głębokie osadzenie historyczne nagrody. To podobnie jak nasze powiatowe ,,Wojciechy”, kolejny element budowania tożsamości gminy, ale także tożsamości naszej powiatowej wspólnoty – podkreślił Starosta Powiatu Ostrowskiego Paweł Rajski.

Z ogromnym uznaniem wręczałem na dzisiejszej gali najbardziej wyróżniającym się społecznikom z terenu naszej Gminy listy gratulacyjne. Jak wspaniale wiedzieć, że nasza mała wspólnota bogata jest w tak wielu ludzi pasji i czynu. Ludzi pełnych talentu, kreatywności, energii i przebojowości. W sposób szczególny stawiam na piedestale Henrykę Szymczak – laureatkę Nepomucenów, nowo ustanowionej i po raz pierwszy przyznanej specjalnej nagrody burmistrza – mówił podczas gali Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Jerzy Łukasz Walczak.