Wczoraj tj. 31.08.2019 KS Pogoń Nowe Skalmierzyce rozegrało 5 mecz w czwartej lidze wielkopolskiej 2019/2020. Niestety – to spotkanie zakończyło się porażką naszych zawodników, którzy przegrali u siebie z zespołem Lubuszanin Trzcianka 1:4.

Wczorajszy mecz był piątym meczem w sezonie dla zawodników Pogoni. Poprzednie mecze padały łupem naszych zawodników. Niestety tym razem było inaczej.

Zawodnicy z Trzcianki byli w bardzo dobrej dyspozycji. Pierwszy gol na ich konto padł w 11 minucie. Gol, który dał gościom prowadzenie zdobył Michał Pakuła, dla którego nie był to ostatni gol w tym spotkaniu.

Michał Pakuła drugiego gola zdobył chwilę przed zakończeniem pierwszej połowy meczu. Po pierwszych 45 minutach było 0:2 na korzyść gości. To goście dyktowali warunki przez pierwszą połowę meczu.

Na gola kontaktowego przyszło nam trochę poczekać, bo dopiero w 77 minucie gola na 1:2 zdobył Dawid Kuczyński. Nadzieję na jakikolwiek remis nie trwały zbyt długo – cztery minuty później do siatki zawodników Pogoni  trafia po raz trzeci Lubuszanin Trzcianka i nie pozostawia nam żadnych złudzeń.

Nie było to jeszcze ostatnie słowo gości. Na minutę przed końcem regulaminowych 90 minut czwartego gola dla swojego zespołu zdobywa Piotr Przygocki.

Mecz zakończył się wynikiem 1:4.

Była to pierwsza porażka w sezonie dla KS Pogoń Nowe Skalmierzyce. Straciliśmy fotel lidera ligi – obecnie zajmujemy drugie miejsce tracąc 3 punkty do LKS Gołuchów.

Kolejny mecz gramy na wyjeździe z Kotwica Kórnik 7 września bieżącego roku o godzinie 12:00. Mamy ogromną nadzieję, że dzisiejsza przegrana to tylko przypadek i zawodnicy z Nowych Skalmierzyc pokażą na co ich stać!