Lista piłkarzy Widzewa Łódź uprawnionych do gry w I lidze powiększyła się dziś o kolejne nazwisko. Do systemu Extranet Polskiego Związku Piłki Nożnej zgłoszony został bowiem Mateusz Ludwikowski, który od rozpoczęcia przygotowań trenuje z pierwszą drużyną.

Młody bramkarz poprzedni sezon spędził w juniorach młodszych, ale bardzo szybko zyskał uznanie sztabu szkoleniowego „jedynki”. 17-latek od końcówki czerwca regularnie pracuje pod okiem Andrzeja Woźniaka, w tym czasie pojechał też na obóz do Woli Chorzelowskiej, podczas którego wystąpił w dwóch sparingach: z Hutnikiem Kraków oraz Stalą Rzeszów.

Ludwikowski jest jednym z trzech golkiperów zgłoszonych do rozgrywek, a łącznie w Extranecie uprawniono dwudziestu czterech graczy. Na razie nie ma wśród nich Abdula Aziza Tetteha, ale wszystkie formalności mają zostać dopełnione do pierwszej kolejki, więc Ghańczyk powinien móc wystąpić w niedzielnym spotkaniu z Sandecją Nowy Sącz.

Kadra Widzewa w systemie Extranet:

Bramkarze
Mateusz Ludwikowski, Konrad Reszka, Jakub Wrąbel

Obrońcy
Filip Becht, Tomasz Dejewski, Michał Grudniewski, Krystian Nowak, Dawid Owczarek, Patryk Stępiński, Daniel Tanżyna, Paweł Zieliński

Pomocnicy
Karol Danielak, Radosław Gołębiowski, Marek Hanousek, Kacper Karasek, Dominik Kun, Juliusz Letniowski, Mateusz Malec, Mateusz Michalski, Patryk Mucha

Napastnicy
Karol Czubak, Bartosz Guzdek, Przemysław Kita, Paweł Tomczyk

Źródło: Widzewtomy.net