Fot. Kalisz24.info.pl

W czwartek, punktualnie o godzinie 10.00 w Prokuraturze Rejonowej w Kaliszu rozpoczęło się przesłuchanie 29-letniego Łukasza O. oraz jego 23-letniego kolegi. Za dokonanie zbrodni zabójstwa mężczyznom grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Szczegółu zeznań złożonych przez oprawców 39-letniego przedsiębiorcy z Kalisza są wstrząsające.


W ramach śledztwa prowadzonego przez prokuraturę Rejonową w Kaliszu w związku z zabójstwem 39-letniego mężczyzny, w oparciu o poczynione ustalenia zarzuty przedstawione zostały dwóm zatrzymanym mieszkańcom Kalisza. Są to mężczyźni w wieku 29 i 23 lat. Mężczyznom tym prokurator zarzucił, że w dniu 26 stycznia br. działając wspólnie i w porozumieniu dokonali zabójstwa pokrzywdzonego w ten sposób, że gdy ten zjawił się celem odbioru pieniędzy doszło do kłótni w trakcie której mężczyźni ci zaczęli zadawać mu uderzania rękoma oraz nogami a także uderzenia przy użyciu przedmiotu tępokrawędziastego, a jeden z mężczyzn udusił pokrzywdzonego przy użyciu przewodu elektrycznego – informuje portal Kalisz24 INFO prokurator Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Mężczyźni próbowali ukryć ciało dowody popełnionego czyny w ten sposób, że zwłoki 39-latka zawinęli w dywan. W toku dalszych czynności podjętych przez funkcjonariuszy policji 29-letni mężczyzna został zatrzymany bezpośrednio w miejscu zdarzenia, natomiast wczoraj w godzinach wieczornych dokonano zatrzymano 23-latka.

Dziś w Prokuraturze Rejonowej w Kaliszu obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty zabójstwa, za który to czyn grozi kara od 8 do 15 lat pozbawienia wolności, 25 lat pozbawienia wolności a nawet dożywocie. Mając na względzie te okoliczności Prokurator wystąpił do sądu o zastosowanie wobec obu mężczyzn środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy – dodaje rzecznik.

Przypomnijmy, że do makabrycznej zbrodni doszło, We wtorek, 26 stycznia około godziny 15.00 w jednym z mieszkań kamienicy u zbiegu ul. Fabrycznej i Joselewicza w Kaliszu.

Źródło i zdjęcia: Kalisz24.info.pl