Nakręcamy na pomaganie i recykling! W Nowych Skalmierzycach i Skalmierzycach pojawiły się czerwone pojemniki – metalowe serca na plastikowe nakrętki. Będzie można do nich wrzucać plastikowe nakrętki. To doskonały materiał na surowiec wtórny i sposób na pomoc charytatywną!


Nawet serce z metalu może być pojemne i czynić dobro! Tak właśnie dzieje się w przypadku specjalnych charakterystycznych czerwonych serc – pojemników na nakrętki, które zbierane są w celach charytatywnych, by wesprzeć czyjeś leczenie lub zakupić specjalistyczny sprzęt. Bez wątpienia liczy się też efekt ekologiczny. Trzy piękne, pachnące nowością serca stanęły w naszej Gminie. To podarunek od firmy DJ TRADE zajmującej się produkcją metalowych pojemników i koszy transportowych, która przenosi swoją działalność z Kalisza na teren naszej Gminy. Serca rozdysponowaliśmy w miejsca przelotowe, najczęściej przez mieszkańców odwiedzane. Najmniejszy ustawiliśmy przy Urzędzie, następny – na Placu Wolności, trzeci – obok sklepu przy ul. Ostrowskiej w Skalmierzycach — pisze na fanpage’u, Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Jerzy Łukasz Walczak.

Metalowe serca na plastikowe nakrętki to forma pomocy charytatywnej – mieszkańcy będą mogli do nich wrzucać plastikowe nakrętki, Same zaś nakrętki, zamiast trafić do śmieci, mogą otrzymać drugie życie. Po ich przerobieniu na surowiec wtórny – plastikowy regranulat, powstają np. doniczki, wiadra, czy łopaty. Jedno metalowe serce pomieści ok. 75 kg plastikowych nakrętek.

Dlaczego w charytatywnych zbiórkach zbierane są akurat nakrętki, a nie jakiś inny rodzaj odpadu?

Bo są one stosunkowo ciężkie, a jednocześnie zajmują mało miejska i łatwo je gromadzić. Podobne pojemniki z powodzeniem funkcjonują już w wielu sołectwach Gminy Nowe Skalmierzyce. Dzięki nim mieszkańcy mogą przyczynić się do pomocy potrzebującym, jednocześnie troszcząc się również o ekologię.