Kilka dni temu doszło do bulwersującego ataku pod siedzibą jednej z firm. Okazało się, że poszkodowany 49-latek pochodzi z gminy Nowe Skalmierzyce.

W udzielonym wywiadzie przez PAP mężczyzna podzielił się najbardziej prawdopodobną hipotezą. Uważa, że zlecenie miał zlecić jego szwagier, który obwiniał go o rozpad własnego małżeństwa. Policjanci złapali już mężczyznę, który przyjął zlecenie okaleczenia przedsiębiorcy, ojca dwuletniego synka.

Wiem już, że czeka mnie wiele operacji twarzy, ale ucha mi już chyba nie uratują – powiedział poszkodowany.

Są nowe informacje ws. brutalnego ataku z użyciem żrącej substancji przy ul. Chopina w Kaliszu. Prokuratorskie zarzuty kierowania gróźb karalnych usłyszał 61-letni kaliszanin Zdzisław O. – szwagier poszkodowanego 49-latka. Marcin F. z oparzeniami drugiego stopnia głowy i twarzy trafił do Centrum Leczenia Oparzeń szpitala w Siemianowicach Śląskich.

Przypomnijmy, że do ataku doszło we wtorek, 18 stycznia po godzinie 12.00 na parkingu jednej z kaliskich firm mieszczącej się przy ul. Chopina. Nieznany jak dotąd sprawca zaczaił się na kaliskiego przedsiębiorcę, 49-letniego Marcina F. po czym podbiegł do jego pojazdu i oblał go nieznaną substancją chemiczną błyskawicznie oddalając się z miejsca przestępstwa.

Już następnego dnia, w środę funkcjonariusze policji zatrzymali męża siostry pokrzywdzonego. W piątek, 21 stycznia 61-letni Zdzisław O. usłyszał zarzut dotyczący kierowania pod adresem pokrzywdzonego gróźb karalnych, co jest zagrożone karą pozbawienia wolności do dwóch lat.

Wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Nadal poszukiwany jest bezpośredni sprawca ataku – informuje portal Kalisz24 INFO komisarz Witold Woźniak z zespołu prasowego kaliskiej policji.

Marcin F. twierdzi, że napadu na niego dokonano na zlecenie szwagra, gdzie główną przyczyną ma być konflikt rodzinny wywołany pozwem rozwodowym, złożonym przez jego siostrę. Pierwsze groźby pod adresem poszkodowanego miał wypowiedzieć w dniu urodzin jego dwuletniego synka.

61-letni Zbigniew O., który usłyszał zarzuty kierowania gróźb karalnych wobec pokrzywdzonego ma założoną także niebieską kartę.

Kaliska policja w dalszym ciągu nie ustaliła tożsamości i poszukuję głównego sprawcy ataku.

Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę z nagrania lub mają informacje, mogące przyczynić się do ustalenia jego tożsamości proszone są o kontakt z policjantem prowadzącym postępowanie podkom. Łukaszem Kłosem pod nr. Tel. 47 77 51 307. Istotne dla sprawy informacje można również przekazywać pod czynny całą dobę numer telefonu 47 77 51 900.