Morsy Skalmierzyce oraz Klub Biegacza Nowe Skalmierzyce dołączają do WOŚP 2021!

Skalmierzyckie Morsy w najlepsze zażywają zimowych kąpieli. W tym roku po raz pierwszy postanowili wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Zebrane środki finansowe podczas finału WOŚP trafią do „orkiestrowej” puszki.

W niedzielę w ramach tegorocznego finału WOŚP grupa Morsów Skalmierzyce kąpała się w Śliwnikach na Zawadach. „Pomaganie przez morsowanie” dla WOŚP przyciągnęło mnóstwo osób. Grono morsów w naszej gminie z roku na rok przybywa, dlatego dzięki tej akcji wsparcie finansowe dla fundacji Jerzego Owsiaka powinno być dość duże. W sezonie zimowych kąpieli pojawiają się dodatkowi kibice, którzy również mogli dorzucić coś od siebie.

Na plaży grupę morsów odwiedzili uczestnicy Klubu Biegacza z Nowych Skalmierzyc. Zrobili wspólne zdjęcie i ruszyli dalej w drogę. To pierwsze, wspólne morsowanie w Śliwnikach dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W ciągu jednego dnia w lodowatej wodzie wykąpało się blisko 50 osób w towarzystwie obserwujących przyjaciół i znajomych. Przed wejściem do wody odbyła się krótka rozgrzewka.

Zebraną gotówkę przekazano do puszki dla WOŚP.