Morsy Skalmierzyce zakończyły dziś sezon 2020/21. W niedzielę miłośnicy morsowania najpierw weszli do wody, a później urządzili sobie wspólne ognisko kończąc bardzo udany dla Morsów okres zimowy. Zobaczcie zdjęcia Morsów Skalmierzyce.


Pierwszy weekend kwietnia okazał się jednocześnie ostatnim dniem morsowania w Śliwnikach w sezonie 2020/21. Pogoda dopisała, a woda była chłodniejsza niż powietrze.

Dopisała również frekwencja, bo na zakończeniu sezonu plaża w Śliwnikach zaroiła się od granatowych czapek będących charakterystycznym elementem ubioru Morsów Skalmierzyce. Morsy postanowiły z fasonem zakończyć sezon. Najpierw wszystkie Morsy i Foczki weszły do wody. Moczyli się i duzi i mali, co widać na załączonych zdjęciach.

Później urządzono wspólne ognisko, przy którym podsumowano zakończony sezon. Był on niewątpliwe bardzo udany dla środowiska morsów, bo w czasach pandemii koronawirusa morsowanie urosło w Polsce do miana sportu narodowego i ludzie zaczęli dzielić się na tych, którzy już morsują i na tych, którzy powoli oswajają się z myślą, że mogą zimą wejść do lodowatej wody.

Następne morsowanie w Śliwnikach planowane jest w listopadzie. W ciepłe wiosenne i letnie dni Morsom Skalmierzyce pozostanie jedynie przeglądanie zdjęć.