W sobotnie przedpołudnie rozpoczęła się kolejna akcja z cyklu Motoserce, organizowana przez Nowo Skalmierzycki klub motocyklowy “ISKRA MC Poland”. Ta impreza już na stałe wpisała się w kalendarz Skalmierzyckiego środowiska motocyklistów i krwiodawców.


Motoserce to nie jest zwykłe spotkanie motocyklistów. Oczywiście jest tu muzyka i parada motocyklowa, ale też coś ważniejszego to zbiórka krwi. Nie inaczej było podczas kolejnej edycji Motoserca w Nowych Skalmierzycach – 8 czerwca 2019.

Impreza odbyła się – to już tradycja, w drugą sobotę czerwca. Tym razem najważniejszym pojazdem nie był żaden z wielu motocykli. Najważniejszy był autobus, w którym każdy mógł oddać krew — mówi dla portalu Info Skalmierzyce Artur Bukowski Prospect klubu Iskra.

Motocykliści nie zapomnieli oczywiście o najmłodszych. Była wata cukrowa, gokarty, lody, zabawy, konkursy, przejazd prawdziwym czołgiem czy pokaz ratownictwa drogowego przeprowadzony przez OSP Skalmierzyce. W konkursach sprawnościowych mogli rywalizować także dorośli. Wyzwanie było tym większe, że upał doskwierał niemiłosiernie. Nie przeszkodził jednak w odbyciu głośnej parady motocykli ulicami Chotowa przez Węgry, Śliwniki centrum Nowych Skalmierzyce aż na stadion w Nowych Skalmierzycach.

Tuż obok nieustannie czuwał biało-czerwony autobus, czyli mobilny punkt poboru krwi, gdzie do godziny 17:00 udało się zebrać ponad 21 litrów jakże drogocennej krwi.