Motocykle, Straż Pożarna, Sprzęt opancerzony i szczytny cel. Tak właśnie będzie na Moto Serce w Nowych Skalmierzycach po raz 11!

W Nowych Skalmierzycach w samo południe ruszy XI edycja akcji Moto Serce. Motocykliści i fani dwóch kółek spotkają się, by oddać krew dla potrzebujących, a przy okazji świetnie się bawić. Najwięcej ciekawskich przyciągają oczywiście motocykle, którymi chwalą się uczestnicy zjazdu, ale i wozy bojowe, którymi można będzie się przejechać. Przejazd Goździkiem — haubicą samobieżną to atrakcja nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych. Dlatego ten wielotonowy, opancerzony sprzęt przyciąga wielu ciekawskich.

Do akcji włączą się także Strażacy z OSP Skalmierzyce. Wszyscy chętni będą mogli także obejrzeć wykorzystywany podczas akcji ratunkowych specjalistyczny sprzęt pożarniczy będący na wyposażeniu pojazdów strażackich. Moto Serce to inicjatywa, która powstała 11 lat temu z myślą o ofiarach wypadków drogowych i pacjentach szpitali. Na każdej z tych imprez organizowana jest zbiórka krwi, na którą bardzo chętnie odpowiadają licznie przybyli goście.