Każdej zimy policjanci ruszają z pomocą osobom bezdomnym. Mundurowi sprawdzają każdą informację o osobach, które są zagrożone wychłodzeniem. Tym razem, policjanci z Komisariatu Policji w Nowych Skalmierzycach pomogli samotnemu mężczyźnie, który szukał schronienia przed siarczystym mrozem.


29 stycznia br. przed godziną 22:00 policjanci z Nowych Skalmierzyc zostali powiadomieni przez  zatroskaną kobietę o spotkaniu wyziębionego, bezdomnego mężczyzny. We wskazane miejsce pojechali funkcjonariusze. Mundurowi ustalili, że faktycznie 68-letni mężczyzna nie ma się gdzie podziać. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że jest samotny, nie ma żadnej rodziny i szuka schronienia. Policjanci ustalili, że pod podanym ostatnim adresem miejsca jego zamieszkania nie ma już żadnego budynku. Mł. asp. Przemysław Musielak i sierż. sztab. Łukasz Buczkowski natychmiast podjęli decyzję o tym, aby jak najszybciej pomóc mężczyźnie i zapewnić mu nocleg.

Policjanci przewieźli 68-latka do komisariatu i tam poczęstowali go posiłkiem i ciepłą herbatą. Następnie, mundurowi znaleźli ciepłe i bezpieczne schronienie w jednej z placówek niosących pomoc osobom w trudnej, życiowej sytuacji i zwieźli tam mężczyznę.

Dziękujemy mieszkance Skalmierzyc za okazaną troskę, wrażliwość i powiadomienie nas o potrzebie pomocy 68-latkowi. Dzięki szybkim decyzjom i zrozumieniu kolejny raz udało się pomóc potrzebującej osobie.