Całkowitym brakiem wyobraźni wykazał się mieszkaniec Gminy Nowe Skalmierzyce kierowca, któremu w policjanci ruchu drogowego ostrowskiej Policji zatrzymali prawo jazdy. Kierowca przekroczył prędkość o 62 km/h, w obszarze zabudowanym, na obowiązującej „50 – tce”.


Niestety wciąż, mimo licznych apeli i prowadzonych akcji prewencyjnych, funkcjonariusze wiele uwagi muszą poświęcać nieodpowiedzialnym kierowcom, którzy za nic mają przepisy oraz bezpieczeństwo innych.

W ciągu minionych dwóch dni (10-11.06.2020) policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego zatrzymali 4 kierujących, którzy w terenie zabudowanym jechali ponad 100km/h. W tym czasie policjanci zatrzymali też 2 nietrzeźwych kierujących i pracowali na miejscu 6 kolizji drogowych. Zatrzymany został też 20-latek kierujący motocyklem. Okazało się, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania tym pojazdem.

11 czerwca około godz. 21:30 policjanci otrzymali informację, że w miejscowości Fabianów doszło do zdarzenia drogowego. Policjanci, którzy pojechali na miejsce ustalili, że 45-letni kierujący nissanem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad autem i zjechał do przydrożnego rowu uderzając w betonowy przepust. Okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy, miał w organizmie około 3,5 promila alkoholu. Dodatkowo, policjanci ustalili, że 45-latek nie posiadał uprawnień do kierowania, gdyż stracił je za wcześniejszą jazdę po alkoholu.

Tego samego dnia, kilka godzin wcześniej, w miejscowości Masanów 32-latka kierująca samochodem marki Renault Megane nie dostosowała prędkości do warunków ruchu i doprowadziła do dachowania pojazdu. Na szczęście jej jak również pasażerowi nic poważnego się nie stało. Kierująca była trzeźwa i została ukarana mandatem karnym.

Wyruszając w podróż zadbajmy o naszą kondycję psychofizyczną. Za kierownicę wsiadajmy wyspani i wypoczęci. Ale przede wszystkim przestrzegajmy  przepisów ruchu drogowego. To swoisty fundament bezpieczeństwa i gwarancja, że swoim zachowaniem na drodze nie doprowadzimy do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego i bezpiecznie wrócimy do domu – apeluje KPP w Ostrowie wielkopolskim.