Dwa projekty z Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce otrzymały nagrody od marszałka województwa wielkopolskiego w XX edycji konkursu pod nazwą „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego”.


​6 listopada w Sali Ziemi w Poznaniu odbyła się uroczystość wręczenia nagród dla laureatów jubileuszowej XX edycji konkursu „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego” organizowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Wśród laureatów XX edycji konkursu znaleźli się: Szczep GRANICA (projekt „Eko – Harce – twórcze działania z lokalną ekologią) oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Jarzębinki (projekt „Przedszkolaki i ekologia”). Nagrody w wysokości 8.000 zł z rąk wicemarszałka Jacka Bogusławskiego odbierali wczoraj podczas uroczystej gali przedstawiciele organizacji wraz z towarzyszącą im wiceburmistrz Agnieszką Sipką.

Jak widać ekologia przynosi wymierne korzyści nie tylko dla środowiska, ale czasem i gratyfikację finansową – piszę na swoim Fanpage Burmistrz Gminy i Miasta Jerzy Łukasz Walczak.