W poniedziałek odbył się piknik kreatywny w Szkole Podstawowej im Adama Mickiewicza w Skalmierzycach. Na dzieci, jak i rodziców czekało mnóstwo atrakcji.


W poniedziałek, 23 września w szkole podstawowej w Skalmierzycach punktualnie o godzinie 17 dyrektor szkoły Pani Małgorzata Sulewska uroczyście przywitała przybyłych gości na “Pikniku Kreatywnym” zorganizowanym przez Stowarzyszenie Kreator przy SP w Skalmierzycach, a współfinansowany przez Gminę i Miasto Nowe Skalmierzyce. W szkole pojawił się Burmistrz Gminy i Miasta Jerzy Łukasz Walczak, Sołtys Sołectwa Skalmierzyce oraz grono pedagogiczne.

Bajki przedstawione w formie Kamishibai przez Michała Malinowskiego z Muzeum bajek, baśni i opowieści zachwyciły najmłodszych i starszych.

Kamishibai to wywodzący się z Japonii teatr ilustracji, wykorzystujący kartonowe ilustracje oraz drewniany teatrzyk w formie skrzynki. Podczas pikniku mogliśmy wysłuchać ilustrowanej w ten sposób bajki o myszkach, które uwielbiały ryżowe kuleczki i oczywiście potrafiły zmienić okropnego sknerę w dobrego człowieka.

W drugiej części Pikniku na dzieci czekało mnóstwo atrakcji między innymi składanie modeli samolotów, foto-butka, pokazy chemiczne, programowanie gier komputerowych i wiele innych.