2 października br. w Urzędzie Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce burmistrz Jerzy Łukasz Walczak podpisał z Wicemarszałkiem Województwa Wielkopolskiego Krzysztofem Grabowskim umowę na dofinansowanie inwestycji w gminną drogę – przebudowę ulicy Słonecznej w Fabianowie.


Środki, które zostaną przekazane przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w ramach PROW na lata 2014-2020 wyniosą 1.364.976,00 zł. Jest to dotychczas największe dofinansowanie, jakie w historii samorządu Nowych Skalmierzyc udało się nam pozyskać ze środków zewnętrznych na wsparcie budowy dróg gminnych. Cieszy mnie fakt, że możemy modernizować drogi nie tylko z własnego budżetu. Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które przyczyniły się do sukcesu w pozyskaniu tych jakże potrzebnych środków finansowych ­– zaznaczył burmistrz.

Długość modernizowanego odcinka wynosi ponad 1,1 km.  Ulica zyska nie tylko nową nawierzchnię o szerokości 5 metrów ale także i 2-metrowy chodnik. Przetarg na to zadanie zostanie ogłoszony z początkiem przyszłego roku.