Od jakiegoś czasu właściciel restauracji Nastrojowa nosi się z zamiarem sprzedaży tego obiektu. Nastrojowa to symbol naszej gminy, wiele osób miło wspomina tamte imprezy w tym obiekcie. A dzisiaj to wspaniały obiekt w bardzo dobrej lokalizacji. Taka okazja się dla włodarzy nie powtórzy.

Urząd Gminy boryka się z problemem parkingu przy gminie?, wybudowała za ogromne pieniądze dodatkowe miejsca parkingowe co nie, rozwiązało problemu przy szkole podstawowej. Na parkingu restauracji nastrojowej miejsca w godzinach pracy urzędu jest mnóstwo. Parking mógłby służyć interesantom, a i z racji swoich ogromnych gabarytów pracownikom urzędu. To z pewnością rozwiązuje problem braku miejsc przy urzędzie gminy.

Sam obiekt mógłby służyć jako miejsce spotkań, sala sesyjna, urząd stanu cywilnego, parking dla mieszkańców Skalmierzyc i Nowych Skalmierzyc. Być może jako sala wiejska dla mieszkańców Skalmierzyc. Po co budowa sali wiejskiej za 4 mln złotych, którą chce gmina wybudować. Nie lepiej jeden obiekt utrzymać z wieloma zaletami i przeznaczeniem da wielu inicjatyw? Przypomnijmy, że właściciel za swój obiekt również chce podobne pieniądze. A ile więcej dodatkowych funkcji by spełniał. Po co rozbudowa starego kina za 15 mln ? Ten problem jeden z radnych już powziął na sesji rady giny.

Red. Paweł W.