Policjanci stanowczo zwalczają agresywne zachowania na drogach. Aż 9 praw jazdy zatrzymali w ciągu ostatnich trzech dni.


Ponownie przypominamy, że od wielu miesięcy obowiązuje przepis na mocy którego policjanci zatrzymają uprawnienia do kierowania pojazdami, kierującym którzy przekroczą dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h. Niestety, pomimo surowych konsekwencji, funkcjonariusze ostrowskiej komendy na terenie miasta i powiatu ciągle zatrzymują kierowców, którzy w rażący i niebezpieczny sposób łamią obowiązujące przepisy.

7 października policjanci zatrzymali do kontroli opla. Autem kierował 26-latek z gminy Sośnie. Powodem kontroli była prędkość z jaką mężczyzna poruszał się kierowanym przez siebie pojazdem w terenie zabudowanym – 127 km/h. Kolejnym kierowcą, który stracił prawo jazdy na 3 miesiące, był 42-letni mieszkaniec Kalisza. Kierujący mitsubishi jechał z prędkością 123 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h, policjanci zatrzymali też prawo jazdy 29-letniemu obywatelowi Ukrainy, który kierując samochodem marki Renault Master jechał z prędkością 105 km/h.

8 października policjanci zatrzymali 19-latka z powiatu ostrzeszowskiego, który kierując osobowym golfem przekroczył w terenie zabudowanym prędkość o ponad 50km/h. Chwilę później, została zatrzymana 38-letnia mieszkanka gminy Nowe Skalmierzyce, kobieta kierując oplem jechała 129km/h. Z kolei 33-letnia mieszkanka powiatu ostrzeszowskiego, osobowym fordem przekroczyła prędkość o 66km/h. Tego samego dnia został zatrzymany 33-latek z powiatu gostyńskiego. Mężczyzna kierujący oplem jechał 121km/h.

9 października, policjanci zatrzymali do kontroli samochód marki Opel Astra. Autem kierował 34-letni mieszkaniec Ostrzeszowa. W terenie zabudowanym mężczyzna jechał 110km/h. Kolejny kierowca, który stracił prawo jazdy to 61-latek z powiatu kaliskiego. Kierujący pojazdem marki Renault Laguna przekroczył prędkość o 54km/h.

Przypominamy, że jeśli kierowca mimo zatrzymanego prawa jazdy dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień, okres ten przedłuży się do sześciu miesięcy, a kolejne zatrzymanie bez prawa jazdy, zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Ponadto gdy kierujący na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.