Z powodów logistycznych rozgrywany w czerwcu kolarski wyścig “Klasyk Skalmierzycki” w 2020 roku nie odbędzie się – poinformowali w niedziele organizatorzy. Jaka będzie przyszłość jedynej imprezy cyklu “Klasyk Skalmierzycki”, czyli Wyścig Kolarski dla Amatorów?


Niestety w tym roku jesteśmy zmuszeni zrezygnować z organizacji VI Klasyka Skalmierzyckiego. Nasza decyzja jest podyktowana wieloma względami, na które składają się:

  • coraz większe utrudnienia i obostrzenia związane z organizacją tej imprezy,
  • rosnąca odpowiedzialność związana z bezpieczeństwem przeprowadzanych zawodów,
  • sprawy prywatne i wiele innych.

Była to dla nas bardzo trudna decyzja, którą musieliśmy podjąć. Przez minione 5 lat włożyliśmy wiele energii, pracy w to, aby Klasyk Skalmierzycki był organizowany na wysokim poziomie sportowym, ale również pod względem bezpieczeństwa. Imprezę tą tworzą ludzie pełni pasji i miłości do rowerów. Udało się nam zorganizować pięć, jak Państwo nam mówicie, świetnych edycji. Każde słowo wsparcia z Państwa strony i pozytywne opinie dotyczące wyścigu napędzają nas do działania i dalszej pracy. Jednak w tym roku postanowiliśmy, że musimy nabrać trochę oddechu i spojrzeć z dystansem na naszą perełkę. To, że w tym roku VI Klasyk się nie odbędzie, to nie znaczy, że przestaliśmy nad nim pracować. Ten rok chcemy poświęcić na dopracowanie pewnych tematów organizacyjnych. Chcemy robić dla Was jak najlepszą imprezę, a w tym roku nie bylibyśmy w stanie sprostać zadaniu, które przed sobą postawiliśmy.

Te 5 lat to wiele miłych wspomnień, nowych znajomości, przyjaźni. Te wspomnienia i atmosferę wokół wyścigu tworzyliście Wy — zawodnicy i kibice, za co serdecznie dziękujemy.

Prosimy Was o wyrozumiałość i cierpliwość. A w przyszłym roku Klasyk Skalmierzycki ponownie pojawi się w kalendarzu wyścigów amatorskich — pisze na swoim facebookowym fanpage’u zarząd TR Sokół Skalmierzyce.