W piątek uczniowie klas I-III uczestniczyli w spotkaniu z lekarzem weterynarii. Gościem w szkole podstawowej w Skalmierzycach był pan Jacek Ignor, który w swych wypowiedziach zwrócił uwagę na problemy związane z opieką nad zwierzętami domowymi.


Dzieci dowiedziały się na czym polega praca weterynarza, jak należy pielęgnować zwierzęta. Weterynarz przypomniał również o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa w kontaktach ze zwierzętami, ciekawostką dla uczniów była informacja, że nie powinniśmy spać ze swoimi pupilami.

Natomiast obowiązkiem każdego właściciela jest również przestrzeganie terminów szczepień czworonogów. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w spotkaniu. Opowiadali o pupilach, które mają w domu, dzielili się swoimi spostrzeżeniami, a przede wszystkim zasypywali pana weterynarza różnymi ważnymi pytaniami, na które uzyskiwali satysfakcjonujące ich odpowiedzi.

Zorganizowanie spotkania z weterynarzem wpisane było także w działania klas I-III związane z realizacją Ogólnopolskiego Programu „Czytam z klasą”.

Foto: SP w Skalmierzycach