Blisko 2 promile alkoholu miał motorowerzysta, któremu dalszą jazdę uniemożliwili policjanci ostrowskiej drogówki. 53-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Niestety, nadal na naszych drogach są osoby, które nie zważając na swój stan nietrzeźwości siadają za kierownicę swoich pojazdów. Pijany kierowca jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg.

Przykładem takiego kierowcy jest mężczyzna kierujący motorowerem, którego funkcjonariusze zatrzymali do kontroli wczoraj rano na terenie gminy Nowe Skalmierzyce. Styl jazdy motorowerzysty wskazywał na to, że kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu. Kontrola stanu trzeźwości potwierdziła przypuszczenia funkcjonariuszy. Okazało się, że 53-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu – piszę Rzecznik Prasowy KPP w Ostrowie Wielkopolskim, Małgorzata Michaś.

Kierowca jednośladu odpowie przed sądem. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności – dodaję rzecznik.

Po raz kolejny apelujemy o rozwagę na drodze. Każdy z nas powinien mieć świadomość, że życie ludzkie jest najcenniejsze. Lekceważenie podstawowych zasad bezpieczeństwa, brawura, przecenianie swoich umiejętności, alkohol jak również chęć zaimponowania innym, może stać się przyczyną ludzkiej tragedii.

Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski