W piątkowy wieczór przed godziną 23 w jednym z skalmierzyckim budynku za szafą utknął… nietoperz, który wcześniej najprawdopodobniej wleciał do środka przez okno.


Mieszkańcy tego domu zadzwonili na numer alarmowy. Zdenerwowani poprosili o pomoc. Z relacji wynikało, że przez otwarte okno do ich mieszkania wleciał nietoperz. Dyżurny SKKP w Ostrowie wielkopolskim pod wskazany adres wysłał strażaków z OSP KRSG Skalmierzyce.

“Dostaliśmy zgłoszenie o nietoperzu w mieszkaniu domu jednorodzinnego przy ulicy Ostrowskiej w Skalmierzycach. Zgłaszająca lokatorka najprawdopodobniej nie wiedziała, jak sobie poradzić ze zwierzakiem” — mówi jeden ze strażaków.

Po przybyciu pod wskazany adres strażacy weszli do mieszkania i w rękawicach próbowali złapać nietoperza. “Nie trwało to zbyt długo. Nietoperz wcale się nie bronił” – mówią strażacy, którzy po kilku minutach wynieśli przestraszone zwierzę na zewnątrz i w odpowiednim miejscu wypuścili je na wolność. Na szczęście ani nietoperz, ani skalmierzyczanka nie ucierpieli podczas tej interwencji.

Cała akcja ratownicza trwała nieco ponad pół godziny.