W ostatnim czasie zakończyliśmy kilka ważnych inwestycji drogowych rozstrzygniętych w ramach jednego ubiegłorocznego przetargu – informuje Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Jerzy Łukasz Walczak.


Z zadania, które przewidywało remonty nawierzchni czterech dróg – we Węgrach, Gałązkach Wielkich, Głóskach oraz Fabianowie – w 2021 udało się zrealizować nakładkę o szerokości 5 m i długości blisko 700 m wraz z umocnionymi tłuczniem poboczami w pierwszej z miejscowości. Reszta inwestycji ruszyła w tym roku, ale i ich efekty służą już mieszkańcom wymienionych wsi. 

W ostatnich dniach marca zakończono realizację ok. 380-metrowego odcinka w Gałązkach Wielkich. Na trasie od sali wiejskiej w kierunku granicy gminy droga została poszerzona i zyskała nową nakładkę z masy bitumicznej.

Na początku kwietnia wykonawca oddał kolejną z dróg. To 300-metrowy odcinek relacji Głóski – Trkusów.  Korytarz jezdni został poszerzony z 3,5 do 4 metrów,  a jej pobocza dodatkowo utwardzono kamieniem.

Finalnie wykonano też (bez poszerzenia) ok. 150-metrowy odcinek ul. Środkowej w Fabianowie – nowy dywanik asfaltowy położono przy lewoskręcie z drogi krajowej znajdującym się na wysokości firmy Farmer.

Źródło: noweskalmierzyce.pl