Mapy od Google dostały nową funkcję – alerty o zjechaniu z trasy. Nowa funkcja to “hak na porywaczy i oszustów”.


Do Map Google trafiła funkcja, która była zapowiada już jakiś czas temu przez twórców. Nowe ostrzeżenia dotyczące zjeżdżania z wyznaczonej trasy mogą się przydać, aby w porę zauważyć złe zamiary taksówkarza czy kierowcy Ubera.

Mowa o alertach o zjechaniu z trasy, które trafiły do testerów w czerwcu bieżącego roku. To automatyczne powiadomienia w Mapach Google, które pomogą w sytuacji, kiedy samochód zjedzie co najmniej 500 metrów z wyznaczonej trasy. To powinno wystarczyć, aby zorientować się, że taksówkarz próbuje w nieuzasadniony sposób “nabić licznik”.

Jak włączyć alert?

By skorzystać z alertów o zjechaniu z zaplanowanej drogi, należy wyznaczyć nową trasę w Mapach Google, a następnie – zamiast uruchamiać nawigację – skorzystać z przycisku Podróżuj bezpieczniej. Oprócz możliwości udostępniania podróży na żywo znajomym, teraz pojawiła się także opcja opisywanych alertów o zjechaniu z trasy.

Jak to bywa w przypadku Google producent zwykle włącza nowości po stronie serwera, co oznacza, że nowa funkcja pojawi się u każdego w ciągu najbliższych dni lub tygodni, niezależnie od ręcznego wymuszenia aktualizacji Map Google w smartfonie.