Nowy Messenger. Motywy, indywidualne reakcje, naklejki

Użytkowników Messengera zadziwiła nowa, kolorowa ikonka komunikatora – niebieski kolor odszedł już do lamusa, co ma związek z integracją Messengera z Instagramem. To nie wszystko. W Messengerze pojawiło się 10 nowych funkcji, w tym znikające wiadomości czy personalizowane reakcje w postaci emotikonów.


Facebook zaprezentował nową ikonkę Messengera. Niebieskie dotychczas logo jest teraz kolorowe. “Nowe logo to znak naszej wciąż trwającej ewolucji: od prostego sposobu wysyłania wiadomości do znajomych z Facebooka do przestrzeni, w której można spędzać czas z ulubionymi ludźmi, korzystając z ulubionych aplikacji i urządzeń” – ogłosił serwis społecznościowy.

Messenger i Instagram łączą siły.

Wielu internautów zauważyło, ze ikonka Messengera i ikonka Instagrama są teraz do siebie bardzo podobne. Jak podkreśla brytyjski portal Metro, nie jest to zwyczajny zbieg okoliczności – w zeszłym miesiącu Facebook ogłosił integrację swojego komunikatora z Instagramem.

Łączymy Messengera i Instagrama, aby udostępnić na Instagramie jedne z najlepszych funkcji Messengera, dzięki którym masz dostęp do najlepszego sposobu wysyłania wiadomości – niezależnie, z której aplikacji korzystasz – napisali 30 września w poście na blogu na Facebooku Adam Mosseri, prezes Instagrama i wiceprezes Facebook Messenger Stan Chudnovsky.


Już niedługo użytkownicy będą mogli wysyłać do siebie wiadomości na obu platformach. “Wiadomości i połączenia od znajomych i rodziny korzystających z Instagrama pozostaną w Twojej instagramowej aplikacji. Główna zmiana polega na tym, że osoby korzystające z aplikacji Messenger mogą teraz kontaktować się z tobą na Instagramie bez konieczności pobierania nowej aplikacji i na odwrót” – podkreślili Mosseri i Chudnovsky.

Nowe funkcje Messengera

Kolorowa ikonka Messengera to nie jedyna zmiana. Facebook ogłosił rownież 10 nowych funkcji Messengera. Są to:

  • funkcja Oglądaj Razem, która umożliwia oglądanie programów telewizyjnych oraz filmów w internecie z innymi osobami podczas rozmowy wideo,
  • tryb Znikania, który sprawia, że ​​wiadomości znikają po ich zobaczeniu lub po zamknięciu czatu,
  • naklejki Selfie, które można tworzyć i dostosowywać,
  • kolory czatu,
  • personalizowane reakcje w postaci emotikonów,
  • tryb Przekazywanie, który jest ograniczone do maksymalnie pięciu znajomych lub grup,
  • odpowiedzi, które podobnie jak na WhatsApp, pozwalają odpowiedzieć bezpośrednio na określoną wiadomość,
  • animowane efekty w wiadomościach,
  • sterowanie wiadomościami – można ustawić, kto będzie mógł wysyłać do nas bezpośrednie wiadomości, a kto nie będzie mógł wysłać ich w ogóle,
  • ulepszone aktualizacje raportowania i blokowania, które umożliwiają zgłaszanie pełnych rozmów, a także określonych wiadomości na Instagramie.

Źródło: Metro