W dniu 22 listopada nastąpiło przekazanie nowego radiowozu Kia Sportage dla funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Nowych Skalmierzycach. Pojazd został zakupiony ze środków budżetowych Policji oraz dzięki dofinansowaniu Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce. Jego wartość to 118 tyś. zł.


Policjanci z Komisariatu Policji w Nowych Skalmierzycach otrzymali nowy radiowóz. Pojazd będzie wykorzystywany w codziennej służbie przez funkcjonariuszy dbających o bezpieczeństwo na terenie Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce. Kluczyki do nowego radiowozu na ręce Komendanta Policji z Nowych Skalmierzyc Panu nadkomisarzowi Andrzejowi Sobczakowi przekazał Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Jerzy Łukasz Walczak oraz Komendant Policji w Ostrowie Wielkopolskim insp. Piotr Wilkowski. Samochód poświęcił i pobłogosławił kapelan ostrowskich policjantów ks. kanonik Maciej Wyzujak.

Jest to pojazd typu crossover SUV. Oznakowany radiowóz wykorzystywany będzie przez funkcjonariuszy podczas służb na terenach wiejskich oraz trudnych warunkach. Radiowóz marki Kia Sportage jest wyposażony w nowoczesną turbodoładowaną jednostkę 1.6 T-GDI generującą 177 KM. Jest samochodem dynamicznym, wyposażonym w napęd 4×4 oraz szereg nowoczesnych systemów zapewniających policjantom maksymalne bezpieczeństwo i komfort pracy. Dużą zaletą tego pojazdu jest silnik, który skutecznie rozpędza nowego Sportage’a do prędkości ponad autostradowych i zbiera się naprawdę całkiem nieźle – podkreśla nadkomisarz Andrzej Sobczak.

Komendant Powiatowy Policji w Ostrowie Wielkopolskim insp. Piotr Wilkowski serdecznie podziękował samorządowcom za współpracę i dofinansowanie zakupu radiowozów. Łączne do taboru Komendy Powiatowej Policji trafiły trzy radiowozy, które będą wykorzystywane przez policjantów z Nowych Skalmierzyc, Przygodzic i gminy Ostrowa Wielkopolskiego.