Druhowie z Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce 18 maja br. świętowali z okazji Dnia Strażaka połączonego z Jubileuszem 50-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Gostyczynie.

Sobotnie uroczystości rozpoczęły się od zbiórki pododdziałów i pocztów sztandarowych pod remizą strażacką w Gostyczynie, skąd w asyście Miejsko-Gminnej Orkiestry Dętej przy OSP Skalmierzyce oraz zaproszonych gości, delegacji i pocztów sztandarowych przeszli do kościoła, gdzie odprawiona została msza św. w intencji strażaków.

Po mszy świętej zgodnie z ceremoniałem pożarniczym odbyły się główne obchody jubileuszu na terenie remizy strażackiej. W trakcie apelu odbyło się podniesienie Flagi RP na maszt z odśpiewaniem Hymnu Państwowego. Nie zabrakło oczywiście uroczystych przemówień, najserdeczniejszych życzeń i wielu słów uznania. Całą uroczystość swoją obecnością uświetnili zaproszeni goście, między innymi:

  • Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Jerzy Łukasz Walczak,
  • Starosta Powiatu Ostrowskiego Paweł Rajski,
  • Poseł na Sejm RP Tomasz Ławniczak oraz goście z Austrii.

Z okazji 50-lecia jednostki, druhna tejże jednostki – Małgorzata Łusiak przedstawiła wszystkim zebranym historię Ochotniczej Straży Pożarnej w Gostyczynie.

Niezwykle ważnym momentem było niewątpliwie również wręczenie odznaczeń. Uchwałą Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP woj. Wielkopolskiego za zasługi dla pożarnictwa. Po zakończeniu wszystkich uroczystości gospodarze uroczystości ugościli wszystkich przybyłych posiłkiem przygotowanym przez panie z miejscowego koła gospodyń wiejskich.

[rl_gallery id=”3170″]