Doszło do tego w Nowych Skalmierzycach ok. 16:45. Do SKKP PSP w Ostrowie wielkopolskim wpłynęło zgłoszenie o rozsypanym oborniku na drodze powiatowej. Podczas usuwania obornika OSP KSRG Skalmierzyce została wezwana do kolejnej akcji. Tym razem do Skalmierzyc na rondo.


W miejscowości Nowe Skalmierzyce na ulicy Boczkowskiej kierujący ciągnikiem siodłowym nie zabezpieczył odpowiednio klapy przyczepy. Przewożący przez niego obornik rozsypał się na drogę, na długości około 100 metrów.

Najpierw obornik został uprzątnięty przy pomocy koparko-ładowarki, ściągniętej przez kierującego pojazdem ciężarowym. Następnie wezwani na miejsce zdarzenia strażacy zmyli powierzchnię drogi wodą.

Na kierowcę został nałożony mandat karny przez Policjantów z WRD Ostrów Wielkopolski. Akcja porządkowania na Boczkowskiej trwała około 1 godziny.

Natomiast po godzinie 17:40, SKKP PSP Ostrów Wielkopolski zadysponowało kolejnych strażaków z OSP Skalmierzyce do kilkunastometrowej plamy pochodzenia ropopochodnego w Skalmierzycach.