Policjanci z Wydziału Kryminalnego ostrowskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości substancji psychotropowych i środków odurzających. 23-latek przy sobie i w mieszkaniu miał łącznie blisko 200 gramów marihuany i prawie pół kilograma 4CMC. Za to przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W wyniku prowadzonych działań ostrowscy kryminalni ustalili i zatrzymali mężczyznę, który posiadał znaczne ilości narkotyków. W jego mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli znaczną ilość substancji psychotropowych i środków  odurzających. 23-latek został zatrzymany, a ujawnione narkotyki zostały zabezpieczone.

Badania zabezpieczonych substancji wykazały, że jest to marihuana o wadze prawie 200 gramów, i 4CMC (klefedron) o wadze blisko pół kilograma.

Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy został przekazany do Prokuratury Rejonowej w Ostrowie Wielkopolskim. 23-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat.

Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski