Przez cały czas policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim kontynuują działania w ramach kampanii MSWiA „Narkotyki i dopalacze zabijają”. Mundurowi spotykają się z uczniami całego powiatu ostrowskiego przypominając o zagrożeniach związanych z uzależnieniami od narkotyków i dopalaczy oraz o odpowiedzialności prawnej osób nieletnich.


Ogólnopolskie działania w ramach kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają” są zaplanowane do końca 2019 roku. Inicjatywa jest realizowana w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”.

W działania te od kilku miesięcy włączają się również policjanci ostrowskiej komendy. Tym razem nadkom. Krzysztof Kula rozmawiał z młodzieżą ze Szkoły Podstawowej w Łąkocinach i Szkoły Podstawowej nr 2 w Ostrowie Wielkopolskim, asp. sztab. Damian Solecki odwiedził uczniów Szkoły Podstawowej w Radłowie, dzielnicowy asp. Łukasz Juszczak spotkał się z uczniami Szkoły Podstawowej w Nowych Skalmierzycach, sierż. sztab. Michał Polowczyk rozmawiał z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Gostyczynie, jak również Szkoły Podstawowej w Ociążu, natomiast sierż. sztab. Przemysław Musielak odwiedził uczniów ze Szkoły Podstawowej w Skalmierzycach.

Celem tych spotkań jest kształtowanie wśród młodzieży szkolnej pożądanych społecznie postaw, umacnianie asertywnych zachowań oraz podnoszenie świadomości i wiedzy nastolatków na temat zagrożeń, jakie niosą ze sobą narkotyki i dopalacze.