W sobotę 19 czerwca o godzinie 15 odbędzie się trzydziesta piata kolejka 4 ligi Wielkopolskiej grupy Mistrzowskiej. Liderem rozgrywek po trzydziestu czterech kolejkach jest Pogoń Nowe Skalmierzyce. Spotkanie trzydziestej piątej kolejki zapowiadają się bardzo interesująco. Lider rozgrywek Pogoń Nowe Skalmierzyce zagra u siebie z Odolanovią Odolanów.

Pogoń już jest pewna awansu do 3 ligi. Ale wierzymy, że mimo tego faktu będzie to mecz na najwyższym sportowym poziomie.

W tym dniu Tomasz Kaczmarek rozegra swoje ostatnie spotkanie w barwach Pogoni. Wielu kibiców nie zgadza się z tą decyzją. Twierdzą, że jeszcze dużo może tej drużynie dać na boisku i w szatni. Tomek taką decyzję podjął wraz z rodziną i należy ja uszanować.

Fido” pożegna się oficjalnie z drużyną seniorską Pogoni. O Na pewno to jest wspaniały człowiek i genialny piłkarz, który przeszedł do historii skalmierzyckiego klubu. Ten ostatni mecz na pewno będzie wyjątkowy. Nie tylko dla niego, ale też dla nas, bo każde pożegnanie to jest piękna, ale też smutna rzecz.

Tomasz Kaczmarek urodził się 03 września 1985 roku w Ostrowie Wlkp. związany, jest z klubem KS Pogoń Nowe Skalmierzyce od dziecka, podobnie jak jego dziadek, tata i brat. Aktualnie kolejne pokolenie, czyli synowie Tomka i Norberta również grają dla skalmierzyckiego klubu.

Swoją przygodę rozpoczynał jako bramkarz, w wieku 14 lat został przesunięty do gry w formacji defensywnej i do dnia dzisiejszego, czyli jako środkowy obrońca reprezentuje klub. Tomek Kaczmarek związany z klubem od 1997 roku w wieku 12 lat reprezentował klub w „MŁODZIKACH” po 4 latach gry w grupach młodzieżowych klubu w wieku 16 lat, został zawodnikiem pierwszej drużyny K. S. Pogoń Nowe Skalmierzyce grającej w tym czasie w klasie okręgowej.

Tomek od 24 lat reprezentuje Klub z Nowych Skalmierzyc (z roczną przerwą na reprezentowanie Centry Ostrów w 4 lidze). Od 5 lat zajmuje się również szkoleniem młodzieży.
Oprócz gry w klubie dwukrotnie reprezentował Wielkopolskę w turniejach Regions Cup (amatorska kadra wojewódzka).

Panie Tomaszu, DZIĘKUJEMY za te wszystkie lata, twój trud i zaangażowanie w rozwój sportowy i organizacyjny klubu. Życzymy Ci mnóstwo sukces w roli trenera.