Wczoraj w szpitalu w Ostrowie Wielkopolskim został oddany do użytku nowy oddział ginekologiczny. Symboliczne przekazanie kluczy do ginekologii odbyło się podczas spotkania zorganizowanego na parkingu przed wejściem do szpitala i zostało ograniczone pod względem biorących w nim udział osób. Klucze odebrali dyrektor szpitala Dariusz Bierła, kierownik oddziału Tomasz Gostomczyk oraz Renata Kaczorowska zastępca oddziałowej – pod nieobecność Anity Świątek.


Kierownictwo jak i dyrekcja placówki zgodnie przyznają, że to jedna z najnowocześniejszych placówek tego typu w Wielkopolsce.

To kolejna inwestycja, która powstała dzięki dobrej współpracy starostwa i szpitala. To oddział w zasadzie zbudowany od nowa. Efektem są warunki, których nie ma w wielkopolskich szpitalach – mówił podczas spotkania przekonywał Dariusz Bierła.

Oddział zyskał m.in. nowoczesną salę intensywnego nadzoru pooperacyjnego, nowoczesny system nadzoru nad pacjentką czy pokoje wyposażone w węzły sanitarne oraz klimatyzację.

Mamy rozwiązania, jakimi inni nie mogą się pochwalić. Ginekologia wraz z położnictwem i neonatologią świetnie się uzupełniają i decydują o tym, że „łańcuch’’ opieki nad matką i dzieckiem jest teraz najlepszy w województwie – mówił Tomasz Gostomczyk

Remont kosztował ok. 3 mln zł. Modernizacja została sfinansowana ze środków Powiatu Ostrowskiego.

Rocznie na ginekologię trafia ok. 4,5 tys. pacjentek, u których wykonywanych jest 1,5 tys. operacji oraz tyle samo drobnych zabiegów ginekologicznych. Coraz częściej na oddział trafiają pacjentki z innych województw.