W ostatnim czasie Szpitalny Oddział Ratunkowy wzbogacił się o nowoczesny ambulans ratunkowy typu S. Nowy model samochodu bazowego posiada komfortowe zawieszenie, światła w technologii LED poprawiające widoczność po zmierzchu, oszczędniejszy, ekologiczny silnik oraz nowoczesną zabudowę medyczną. Ambulans wyposażony jest w nowoczesne nosze z dużymi kołami ułatwiające transport chorego oraz zwiększający komfort przewożonego pacjenta.


Koszt zakupu nowego ambulansu z wyposażeniem w nosze, ssak i krzesło transportowe to kwota 377 500 zł.

Zakup nowej karetki typu S możliwy był dzięki hojności naszych Darczyńców Grupy Firm COM40 i Fundacji ZAP Zdrowie i Praca.

Z roku na rok wzrasta zarówno liczba pacjentów  Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, jak i wyjazdów zespołów ratownictwa medycznego. Rocznie zespoły ratownictwa medycznego wyjeżdżają około 10 tys. razy do stanów nagłego zagrożenia życia i zdrowia, a także  realizują  ponad 7 tys. wyjazdów w ramach transportu sanitarnego.
W roku 2018 liczba pacjentów Szpitalnego Oddziału Ratunkowego wyniosła prawie 20 tysięcy.

Szpital w Ostrowie Wielkopolskim dysponuje pięcioma  zespołami ratownictwa medycznego, w tym jeden to zespół specjalistyczny  (w jego skład wchodzi lekarz) oraz cztery podstawowe (z ratownikami medycznymi). Szpital posiada również sześć ambulansów realizujących m.in. transport specjalistyczny, transport sanitarny oraz karetkę neonatologiczną tzw. „N” do transportu noworodków.
Dziękujemy za udzielone naszemu Szpitalowi wsparcie, które traktujemy jako wyraz dobroci i zaangażowania na rzecz pacjentów i rozwoju naszego Szpitala.