W miniony czwartek, 24 września w Szkole Podstawowej nr 10 im. Marii Konopnickiej przy ul. Karpackiej w Kaliszu interweniowała policja. Powodem pojawienia się mundurowych w ww. placówce był alkohol wyczuwalny od jednej z nauczycielek prowadzących zajęcia z dziećmi.


Do incydentu w Szkole Podstawowej nr 10 w Kaliszu doszło w miniony czwartek. Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji i Profilaktyki Społecznej kaliskiej komendy zgłoszenie dotyczące pracownicy placówki, która może znajdować się pod wpływem alkoholu otrzymali dopiero ok. godziny 15.00. Woń alkoholu od nauczycielki wyczuł jeden z rodziców, odbierający ze szkoły swoje dziecko. Swoje obawy natychmiast przekazał dyrekcji, a ta policji. Przypuszczenia mężczyzny okazały się słuszne.

– funkcjonariusze interweniowali na zgłoszenie dyrektora placówki szkolno-wychowawczej. Badanie stanu trzeźwości kobiety przeprowadzone na miejscu interwencji potwierdziło obawy rodzica. W organizmie kobiety znajdowało się blisko 2,5 promila alkoholu. Policjanci prowadzą postępowanie w sprawie o wykroczenie, w związku z podjęciem czynności zawodowych pod wpływem alkoholu z Art. 70. § 2., który mówi kto wbrew obowiązkowi zachowania trzeźwości znajduje się w stanie po użyciu alkoholu, środka odurzającego lub innej podobnie działającej substancji lub środka i podejmuje w tym stanie czynności zawodowe lub służbowe podlega karze aresztu albo grzywny – informuje portal Kalisz24 INFO asp. Anna Jaworksa-Wojnicz, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Jak ustalił portal Kalisz24 INFO, 48-letnia kobieta była wychowawcą dzieci uczęszczających do pierwszej klasy, oraz sprawowała opiekę nad dziećmi w szkolnej świetlicy. Wobec nauczycielki już zostały wyciągnięte surowe konwencje.

Źródło: Kalisz24.info.pl