Po raz pierwszy w historii Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce odbyło się spotkanie Morsów. Miało ono miejsce 4 stycznia br. na terenie obiektu rekreacyjnego Zawady w Śliwnikach.


Pogoda dopisała, temperatura wody 2.8°C, dały dużo świetnej zabawy. W sumie w chłodnej kąpieli wzięło udział ok. 30 osób. Uczestnicy, którzy przybyli do Śliwnik już nie mogą doczekać się kolejnej edycji imprezy morsowania na terenie naszej Gminy.

W morsowaniu wzięło udział blisko 30 miłośników kąpieli w lodowatej wodzie! Uczestnicy przybyli do nas z wielu miast m.in.: Skalmierzyce, Nowe Skalmierzyce, Kalisz nie mogło oczywiście zabraknąć licznej grupy Morsów z Ostrowa Wielkopolskiego. Miłośnicy zimowych kąpieli, po 15-minutowej rozgrzewce weszli do wody punktualnie o godzinie 12:00.

Zabezpieczeniem wydarzenia zajęli się Strażacy z OSP KSRG Skalmierzyce. KGW Śliwniki im. Jadwigi Niemojowskiej przygotowało dla uczestników poza kąpielą w lodowatej wodzie wiele innych atrakcji. Było ognisko, ciepła kiełbasa, była herbata, ciepła kawa, a także pajda chleba ze smalcem i ogórkiem kiszonym. Kąpiących dopingowali bardzo licznie zgromadzeni mieszkańcy Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce.

Obiecali również, że kolejna impreza będzie jeszcze lepsza.