Przedstawiciele młodzieży z Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce spotkali się dzisiaj na konsultacjach w sprawie rewitalizacji skateparku.


Młodzież bardzo licznie przybyła na konsultacje w sprawie rewitalizacji skyteparku w Nowych Skalmierzycach. Były konkretne, przemyślane pomysły i fachowe nazewnictwo, którym urzędnicy nie posługują się na co dzień. Na szczęście władze miasta zaprosiły na spotkanie fachowców, którzy biegle operują specjalistycznym językiem i byli w stanie podjąć merytoryczną dyskusję z użytkownikami skateparku. Wszyscy zadowoleni i pełni nadziei czekają teraz na koncepcję przebudowy skyteparku, aby w przyszłości zrealizować długo wyczekiwaną inwestycję.

Jestem pod ogromnym wrażeniem zaangażowania, pomysłów, chęci zmiany swojego najbliższego otoczenia na lepsze oraz pasji naszej młodzieży. Dziękuję za tak liczne przybycie na dzisiejsze konsultacje! Pokazaliście, że zależy Wam na wspólnej przestrzeni i potraficie walczyć o swoje. Efektem spotkania będzie koncepcja przebudowy skateparku, czekamy więc na nią z niecierpliwością, aby móc pochylić się nad realizacją inwestycji – powiedział burmistrz Jerzy Łukasz Walczak.

Przypomnijmy, że budowa skateparku planowana jest na terenie przy obecnego skateparku.