Ponad 3,5 promile alkoholu w organizmie miał kierujący osobowym Nissanem, którym wjechał do przydrożnego rowu, a następnie w betonowy przepust w miejscowości Fabianów. Mężczyźnie, za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, grozi kara do 2 lat więzienia?


Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 21:20, w miejscowości Fabianów. Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że 45-letni mieszkaniec Gminy Nowe Skalmierzyce kierujący Nissanem stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do przydrożnego rowu i uderzył w betonowy przepust.

Policjanci, którzy pojechali na miejsce ustalili, że 45-letni kierujący nissanem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad autem i zjechał do przydrożnego rowu uderzając w betonowy przepust. Okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy, miał w organizmie około 3,5 promila alkoholu. Dodatkowo, policjanci ustalili, że 45-latek nie posiadał uprawnień do kierowania, gdyż stracił je za wcześniejszą jazdę po alkoholu — informuję nasz portal, Oficer Prasowy KPP w Ostrowie Wielkopolskim, sierż.sztab. Małgorzata Michaś.

Foto: OSP Biskupice Ołoboczne