Do wypadku doszło w Wysocku Małym pod Ostrowem Wielkopolskim w powiecie Ostrowskim. 37-latek doznał urazu kręgosłupa po tym, jak wskoczył do wody. Został przewieziony do kaliskiego szpitala, a jego stan lekarze określają jako poważny. Jak poinformował rzecznik szpitala, pacjent ma całkowity paraliż nóg i niemalże całkowity paraliż rąk.

Mężczyzna miał skoczyć „na główkę” do przydomowego basenu. Doszło wtedy do poważnego urazu kręgosłupa w odcinku szyjnym. Został przewieziony do szpitala w Kaliszu, gdzie przeszedł bardzo trudną operację neurochirurgiczną. Obecnie przebywa na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej. – Pacjent jest w stanie śpiączki farmakologicznej. Jego stan jest bardzo poważny. Doszło do paraliżu kończyn dolnych oraz bardzo poważnego, ale nie całkowitego paraliżu kończyn górnych – poinformował portal wlkp24.info Paweł Gawroński, rzecznik prasowy kaliskiego szpitala.

Lekarze nie wiedzą jeszcze, jak długo potrwa leczenie 37-latka. Rokowania na temat stanu zdrowia są tutaj bardzo ostrożne.