Zakończyła się ogólnopolska akcja „ZNICZ 2019”.


Na wielkopolskich drogach, codziennie służbę pełniło blisko pół tysiąca policjantów ruchu drogowego wpieranych przez funkcjonariuszy innych pionów. W trakcie czterodniowych działań w Wielkopolsce doszło do 35 wypadków drogowych, w których zginęły 4 osoby, a 42 zostało rannych. Policjanci zatrzymali w tym czasie 62 pijanych kierowców. Na terenie powiatu ostrowskiego doszło do 5 wypadków drogowych, w których 7 osób zostało rannych. Policjanci odnotowali też 15 kolizji drogowych. Funkcjonariusze zatrzymali 3 kierujących, którzy rażąco przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym.
Od czwartku (31 października) do niedzieli (3 listopada) w całej Polsce prowadzone były policyjne działania „Znicz 2019”, których głównym celem było zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym wszystkim podróżnym. W akcji brali udział także wielkopolscy policjanci, którzy w tym czasie obecni byli przede wszystkim w rejonach cmentarzy, gdzie natężenie ruchu było największe. Funkcjonariusze dbali o bezpieczeństwo także na pozostałych drogach, którymi przemieszczali się mieszkańcy naszego województwa oraz osoby przyjezdne. Blisko pół tysiąca funkcjonariuszy ruchu drogowego wspieranych przez swoich kolegów z innych pionów codziennie dokładało wszelkich starań, aby zarówno ruch kołowy jak i pieszy odbywał się płynnie i co najważniejsze bezpiecznie. Policjanci, którzy pełnili służbę na drogach mieli za zadanie pomagać wszystkim podróżnym oraz eliminować brawurowych i nietrzeźwych kierowców.

W ciągu czterodniowych działań w Wielkopolsce doszło do 35 wypadków drogowych, w których zginęły 4 osoby, a 42 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 62 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę pojazdu znajdując się pod działaniem alkoholu.

Na drogach miasta i powiatu ostrowskiego doszło do 5 wypadków drogowych, w których 7 osób zostało rannych. Funkcjonariusze odnotowali 15 kolizji drogowych. Zatrzymali też 3 kierujących, którzy rażąco przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym.

47-latek, kierujący samochodem marki Audi przekroczył prędkość o 52km/h. 37-latek, jadący nissanem przekroczył prędkość o 60km/h. Natomiast, 27-latek pędził osobowym peugeotem 124km/h.