1 czerwca na stadionie w Nowych Skalmierzycach odbył się gminny Dzień Dziecka. Na zgromadzonych uczestników czekało mnóstwo atrakcji, a co najważniejsze, były one bezpłatne!

Dzieci korzystały z warsztatów plastycznych, konkursów z nagrodami, zajęć z robotyki, malowania twarzy, zamków dmuchanych, występów scenicznych itp. Zainteresowanie wzbudziły również: widowiskowy pokaz OSP Skalmierzyce, obecność Policji oraz karetki- do każdego pojazdu tych służb mundurowych można było wejść i poznać  tajniki zawodu. Uroczystość została zorganizowana z inicjatywy burmistrza Jerzego Łukasza Walczaka: cieszę się z sukcesu imprezy, która -mam nadzieję- na stałe wpisze się w kalendarz naszych wydarzeń. Mam już pomysły na kolejne festyny integrujące społeczność lokalną, bo widzimy, że jest takie zapotrzebowanie społeczne. 

Podobnego typu festyny odbyły się również w innych miejscowościach Gminy, m.in. we Węgrach, Gniazdowie, Śmiłowie czy Ociążu.

O dobrą rozrywkę w tej ostatniej wsi zadbały rady sołeckie Ociąża, Fabianowa oraz Kwiatkowa wraz z tamtejszymi kołami gospodyń wiejskich. Atrakcje, jakie zaoferowano uczestnikom rodzinnego pikniku, który odbył się 2 czerwca w parku krajobrazowym,  obejmowały m.in. konkursy i zabawy przeprowadzane pod okiem animatora kultury, dmuchane zamki, pokaz wozów strażackich, znakowanie rowerów, darmowe stoisko kulinarne, stoisko żużlowe z przejazdami motocyklem oraz cieszącą się olbrzymim zainteresowaniem fotobudkę, w której można było uwiecznić towarzyszące temu radosnemu świętu emocje.

Tego samego dnia świętowały dzieci z miejscowości Węgry, dla których o moc atrakcji zadbali wspólnie rada sołecka oraz KGW. Na tutejszej imprezie również nie brakło dmuchanego zamka, animacji oraz licznych konkurencji sportowych, w tym przeciągania liny. Bogato zastawione stoły zachęcały natomiast do skorzystania z takich smakołyków jak wata cukrowa, popcorn, słodkie przekąski czy grochówka.

Śmiłowie festyn rodzinny, który odbył się tydzień wcześniej, 25 maja, połączył dwa święta – Dzień Dziecka oraz Dzień Matki. Przybyli na niego niemal wszyscy mieszkańcy wsi. Ci mniejsi mogli zjeść pyszną watę cukrową i świeży popcorn oraz skorzystać z dmuchanych zamków i zabaw przygotowanych przez animatorkę Karolcię. Dorośli natomiast w godzinach wieczornych wzięli udział w ognisku zorganizowanym przez sołtys wsi – Monikę Tomalę przy udziale finansowym gospodyń wiejskich oraz środków z gminnego budżetu.

Źródło: UGiM Nowe Skalmierzyce