Ten udany rok akademii zbliża się do wielkiego finału.
Oto kilka słów podsumowujących sezon Młodzika Starszego trenera Macieja Jędraszka i Karola Walkowiaka :

Runda wiosenna sezonu 2018/19 dla drużyny Młodzika UKS Akademi Pilkarskiej Nowe Skalmierzyce właśnie się zakończyła, więc czas na krótkie podsumowanie tych wydarzeń, których byliśmy świadkami przez ostatni rok.
Sezon, a zarazem jak się później okazało drogę do finału rozpoczeliśmy meczem z Gorzyczanką Gorzyce a zakończyliśmy meczem wyjazdowym z drużyną Football Academy Ostrów Wielkopolski.
Drużyna z meczu na mecz, z treningu na trening swoją ciężką pracą pokazywała coraz większe umiejętności techniczne które bardzo mocno doskonaliła pod okiem trenera Bartka Sieronia. Rozwijał się charakter oraz rosła pewność siebie, którą zawodnicy pokazywali zarówno w meczach kontrolnych jak i ligowych. Bardzo dobra gra bramkarzy, którzy poprzez treningi z trenerem Marcinem Ludwikowskim w wielu meczach stanowili przeszkodę nie do przejścia, a dobra gra całej drużyny w obronie spowodowała że straciliśmy tylko 8 goli w całym sezonie! W ataku prezentowaliśmy się równie dobrze co w obronie, gole zdobywali zawodnicy wszystkich formacji od napastników poprzez pomocników na obrońcach kończąc. Na pewno o sile i sukcesie UKS Akademia Piłkarska Nowe Skalmierzyce zdecydowała szeroka kadra, która na codzień liczy 32 zawodników którzy stworzyli fantastyczną grupę opartą na koleżeństwie, szacunku oraz bardzo dużym zaangażowaniu w każdy trening.
Napewno nie byłoby to możliwe gdyby nie nasi sponsorzy którzy bardzo mocno nas wspierają a w szczególności Gmina i Miasto Nowe Skalmierzyce. Dziękujemy! Wielką rolę odegrali najwierniejsi kibice i oczywiście rodzice.
Poniżej przedstawiamy wyniki jakie drużyna Młodzika UKS Akademia Nowe Skalmierzyce osiągneła w zakończonych rozgrywkach w których godnie reprezentowała Nasze Miasto i Gmine Nowe Skalmierzyce.

UKS AP NS – Gorzyczanka Gorzyce 3:0
GKS Trzcinica – UKS AP NS 0:6
UKS AP NS – AP Ostrzeszów 4:0
UKS AP NS – Łużyczanka Kuźnica Grabowska 5:0
TP Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp – UKS AP NS 2:0
UKS AP NS – Football Academy Ostrów Wlkp 3:2
Cantra 1946 Ostrów Wlkp – UKS AP NS 0:4

Gorzyczanka Gorzyce – UKS AP NS 1:2
UKS AP NS – GKS Trzcinica 7:1
AP Ostrzeszów – UKS AP NS 0:6
Łużyczanka Kuźnica Grabowska – UKS AP NS 2:6
UKS AP NS – TP Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp 2:0
Football Academy Ostrów Wlkp – UKS AP NS 0:4
UKS AP NS – Cantra 1946 Ostrów Wlkp 3:0 v

Na zakończenie chcielibyśmy zaprosić Wszystkich Kibiców piłki nożnej na finałowy mecz rewanżowy o Mistrzostwo OZPN w kategori D1 który odbędzie się 08.06.2019 roku o godz. 10:00 na Stadionie Miejskim przy ul. Mostowej 1 w Nowych Skalmierzycach. Do zobaczenia.

Opracowanie:  UKS Akademia Piłkarska Nowe Skalmierzyce