Policjanci z Komisariatu Policji w Nowych Skalmierzycach, którzy są ozdrowieńcami po przebytym zakażeniu wirusem SARS-CoV-2 oddają osocze. Trafi ono do potrzebujących, którzy nadal walczą z chorobą. Funkcjonariusze zapewniają, że to nie ostatnia taka akcja.
Asp. Bogumił Gręda, mł. asp. Przemysław Musielak, mł. asp. Michał Polowczyk oraz st. sierż. Damian Błażejewski jakiś czas temu zachorowali na koronawirusa w związku z pełnioną służbą. Na szczęście wyzdrowieli i mogą pomagać innym.

Teraz, gdy są już ozdrowieńcami, w ostatnim czasie w Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu oddali osocze, by pomóc innym chorym na COVID-19. Jak zapewniają nie jest to ostatnia inicjatywa z ich strony.

Zachęcamy ozdrowieńców do dzielenia się osoczem. Ten niezwykle cenny obecnie płyn może przyczynić się do uratowania czyjegoś życia.

Ponadto, policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego systematycznie, honorowo przekazują najcenniejszy dar jakim jest krew. Jest i zawsze była ona symbolem życia, zaś jej oddanie to dowód największej ludzkiej solidarności. Mundurowi podkreślają, że ten bezinteresowny gest daje nie tylko ogromną satysfakcję, ale przede wszystkim staje się bezcenny dla tych, którzy go potrzebują.