Podczas tegorocznych targów Europoltech 2019 organizowanych przez Polską Policję zaprezentowano, między innymi radiowozy policyjne z nowymi barwami w ich oznakowaniu.

Projekt badawczy “Modernizacja oznakowania pojazdów policyjnych”. Koncepcja modernizacji oznakowania na etapie projektowo-badawczym. Projekt realizowany przez KGP we współpracy z Przemysłowym Instytutem Motoryzacji PIMOT. Prototypowy wzór oznakowania do celów badawczych umieszczony został na reprezentatywnych rodzajach pojazdów użytkowanych przez polską policję.

Celem modernizacji jest zwiększenie bezpieczeństwa funkcjonariuszy i innych uczestników ruchu drogowego poprzez poprawę widoczności pojazdu policyjnego w każdych warunkach drogowych i oświetleniowych. Opracowywany wzór oznakowania ułatwi identyfikację pojazdu policyjnego dzięki dodatkowym charakterystycznym elementom odblaskowym naniesionym na obrysowe części nadwozia. Proponowana forma graficzna nawiązuje do aktualnych trendów europejskich i światowych w zakresie stosowania na pojazdach służb policyjnych zróżnicowanego, wielobarwnego układu kompozycyjnego oznakowania.