To kolejna niebezpieczna sytuacja i kolejny policyjny pościg za kierowcą pojazdu, który w niedzielę nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Funkcjonariusze komisariatu policji w Koźminku podjęli próbę zatrzymania osobowego Volkswagena. Jego kierowca uciekła przed stróżami prawa przez blisko 30 kilometrów. W miejscowości Brzeziny staranował policyjną blokadę i uderzył w betonowy słup.


Jak informuje portal Kalisz24 INFO podkom. Witold Woźniak z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu – policjanci uczestniczyli w pościgu za 32-letnim kierowcą Volkswagena Polo, mieszkańcem powiatu kaliskiego, który w miejscowości Koźminek nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe oznakowanego radiowozu i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Szaleńczą jazdę zakończył na ul. Wrocławskiej w Brzezinach pod Kaliszem, gdzie uderzył w radiowozy tworzące drogową blokadę po czym zatrzymał się na betonowym słupie.

Badanie stanu trzeźwości 32-latniego mieszkańca naszego powiatu wykazało, że miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Został zatrzymany i przewieziony na komendę.

Jeden z funkcjonariuszy, który uczestniczył w pościgu został niegroźnie ranny. Trafił do szpitala.